Po – Pá: 8:00 – 17:00

Facebook

Google

Keramická ochrana laku

Chcete krásný lak bez namáhavé údržby?

Vyzkoušejte profesionální keramickou ochranu laku!

Základní informace na tel.: 725 044 544, nebo nejlépe s vaším vozem přijeďte přímo k nám do Kuklen.

Co je keramická ochrana laku?

Keramické politury Vám poskytnou mnohonásobně vyšší a déle trvající ochranu laku a mají nižší nároky na údržbu, oproti běžným voskům.  Proto se stávají standardem při ochraně laku, nejen u dražších a prémiových vozů.

U nových vozů už dnes není potřeba čekat, až lak vyzraje, proto  keramické politury běžně aplikujeme hned po předání prodejcem. V případě starších laků je keramická politura zaručeně tou nejlepší volbou konzervace po leštění či renovaci povrchů.

Chcete vědět víc?

Níže najdete informace k jednotlivým krokům.

Strojní korekce laku

Aby keramická ochrana správně fungovala, je důležité povrch laku nejprve náležitě připravit. Před aplikací proto provedeme takzvanou strojní korekci, chcete-li leštění. Zbavíme lak všech defektů a vytvoříme dokonale hladký povrch. Pro výrazně lepší výsledek a delší živitnost, leštíme lak i u úplně nových vozů. Odstraníme tím tovární vady, drobné poškození při přípravě a manipulaci s vozem před prodejem. Díky tomu se dramaticky zlepší ostrost, hloubka a odstín, ale i přilnavost politury k povrchu laku.  Výsledkem je nejkvalitnější stav povrchu, na který můžeme nanést keramickou polituru.
Keramická ochrana
Keramická ochrana

Dekontaminace laku

Důležitou částí přípravy laku je nezbytná dekontaminace. U nových vozů odstraníme zbytky lepidel po převozních fóliích, převozní vosky a leštěnky aplikované u prodejců. U vozů starších asfalty, náletovou rez, smůlu, vodní spot a nápeky z brzdových segmentů. Správná příprava před aplikací keramické ochrany laku je základem její dlouhotrvající živitnosti.

Kvalita na dlouhé roky

Pracujeme velmi důkladně a při této ruční práci se naplno projeví, že název našeho oboru „detailing“ je skutečně odvozen od pozornosti věnované každému detailu. Bezchybně vyleštěný lak jevždy potřeba finálně zakonzervovat. Vosky jsou už v dnešní době kvůli výrazně kratší životnosti zastaralou metodou, kterou nahradily moderní keramické politury. Ty vytvoří ve srovnání s běžným voskem až 300 násobek ochranné vrstvy. A to se pochopitelně odráží na životnosti. Zatímco převoskovat karoserii byste museli minimálně jednou za 6 měsíců, keramická ochrana vydrží funkční roky.
Keramická ochrana
Keramická ochrana

Bez údržby to nejde

Přes veškeré nesporné výhody takto ošetřených povrchů je třeba připomenout, že ani tato ochrana není naprosto bezúdržbová. Lak je sice znatelně tvrdší, lépe odolává poškození a povětrnostním podmínkám a mnohem snadněji se čistí a udržuje. Neznamená to ale, že se o auto a jeho zevnějšek nemusíte vůbec starat. Extrémní, dlouhodobé znečištění a zanedbání údržby (mytí), zhoršuje účinnost a funkční vlastnosti vosků i nanopovlaků bez vyjímky. Údržba keramických politur rozhodně není nijak složitá, a my vám samozřejmě poradíme, jakou péči o váš vůz zvolit.

Pravidelný servis od nás

Kromě ručního mytí Vás čtvrtletně pozveme na servisní kontrolu (údržbu), která prodlouží životnost keramické ochrany laku. Tato údržba není nijak časově náročná a provedeme ji takzvaně „na počkání“. Auto vždy nejen umyjeme, ale i důkladně odmastíme, hydrofobní vlastnosti keramické ochrany se tak opět nastartují, k Vaší spokojenosti.
Keramická ochrana
Keramická ochrana

Lze ošetřit vše

Mytí a údržba jakéhokoliv ošetřeného povrchu je mnohem rychlejší a snadnější. Platí to pro všechny materiály. Kromě ochrany exteriéru nabízíme aplikaci keramické ochrany také na kůži, textil, plasty, pryže i skla. Efektivně umíme ošetřit třeba látku proti znečišťování, ALU disky pro snadnou údržbu od železného prachu, pneumatiky, kůži proti obarvení oblečením nebo například skla pro perfektní výhled za deště. Keramické nanopovlaky jsou určeny i k ošetření polyuretanových (PU) a PVC fólií. Ty se hojně využívají pro reklamní polepy nebo ke změně barvy vozu. Povlak zabraňuje zanášení hlubokých pórů ve fólii a vytváří extrémně vodoodpudivou (hydrofobní) vrstvu pro snadnou údržbu. Neošetřené fólie jsou náchylné k rychlému usazování špíny v pórech a nejde je dobře očistit běžným mytím.