Po – Pá: 8:00 – 17:00

Sledujte nás na Facebooku

Keramická ochrana laku

Máte zájem o profeisonální keramickou ochranu laku?

Zavolejte nám na číslo 725 044 544 nebo nejlépe s vaším vozem přijeďte přímo k nám do Kuklen.
 

Co mě to bude stát?

   Keramické ochrany laku se liší různou životností a délkou poskytované záruky. Cenu aplikace ovlivňuje nejen velikost a stáří automobilu, náročnost přípravy před nanesením ochrany je také závislá na stavu a udržovanosti laku . Proto je důležité vůz nejprve důkladně prohlédnout, abychom mohli navrhnout nejlepší variantu právě pro Vás.
   Pokud si necháte ošetřit nové auto (s nájezdem do cca 150 km), výrazně ušetříte. Nové vozidlo s nízkým kilometrovým proběhem totiž potřebuje pouze základní korekci laku. Naproti tomu ojetý automobil vyžaduje k aplikaci samotné keramické ochrany složitější a mnohem delší přípravu.

 

Chcete si přečíst více?

Sepsali jsme vám informace k nanopovlakům a o tom, co od nás můžete čekat. 

Strojní korekce laku před aplikací

   Proč? Aby keramická ochrana laku správně fungovala a aby vůbec měla smysl, je důležité lak nejprve připravit. Před aplikací proto provedeme takzvanou strojní korekci. Při ní speciálními leštícími kotouči zbavíme lak defektů a vytvoříme dokonale hladký povrch.     Lak leštíme i u úplně nových vozů. Odstraníme tím tovární vady, drobné poškození při přípravě a manipulaci s vozem před prodejem. Zároveň se tím dramaticky zlepší ostrost laku a hloubka odstínu. Takto můžeme vyřešit i  nehezkou pomerančovou strukturu, která se objevuje z výroby nebo po dodatečném lakování. Výsledkem je nejkvalitnější stav povrchu, na nějž můžeme nanést keramický nanopovlak. Více info u nás v Aplikačním Centru Pikatec – Automyčka Kukleny.
Keramická ochrana
Keramická ochrana

Jediný správný postup práce

Součástí přípravy laku je nezbytná dekontaminace. Odstraníme zbytky lepidel po převozních fóliích u nových vozů, asfalty, náletovou rez a vodní spot. Správná příprava před keramickou ochranou laku obsahuje korekci laku leštěním, čímž se odstraní nežádoucích poškození a hologramy.

Keramická ochrana Laku
Kvalita na dlouhé roky

Pracujeme velmi důkladně a při této ruční práci se naplno projeví, že název našeho oboru „detailing“ je skutečně odvozen od pozornosti věnované každému detailu. Bezchybně vyleštěný lak je vždy potřeba finálně zakonzervovat. Vosky jsou už v dnešní době kvůli výrazně kratší životnosti zastaralou metodou, kterou nahradily moderní keramické nanopovlaky. Ty vytvoří ve srovnání s běžným voskem až 300 násobek ochranné vrstvy. A to se pochopitelně odráží na životnosti. Zatímco převoskovat karoserii byste museli minimálně jednou za 6 měsíců, keramická ochrana vydrží funkční roky.
Keramická ochrana
Keramická ochrana

Nic není neprůstřelné

Přes veškeré nesporné výhody takto ošetřených povrchů je třeba na rovinu přiznat, že ani tato ochrana není naprosto neprůstřelná. Konkurence možná tvrdí něco jiného, ale žádný keramický povlak na světě není nezničitelný. Lak je znatelně tvrdší, lépe odolává poškození a povětrnostním podmínkám, mnohem snadněji se čistí a udržuje. Neznamená to ale, že se o auto a jeho zevnějšek nemusíte starat. Extrémní, dlouhodobé znečištění a zanedbání údržby (mytí), zhoršuje účinnost a funkční vlastnosti vosků i nanopovlaků bez vyjímky. I tak se to jednoznačně vyplatí, a my Vám samozřejmě poradíme, jakou péči o Váš vůz zvolit.

Prvotřídní servis je pro nás nejdůležitější

   Kromě dobrých rad pro udržení povrchu vozu ve skvělé kondici Vás budeme zvát na servisní kontroly (údržbu), které jsou nutné nejen pro dlouhou životnost keramické ochrany laku, ale i pro zachování záruky na aplikovanou ochranu.
   Tato údržba není nijak časově náročná a provedeme ji takzvaně „na počkání“. Zkontrolujeme stav a funkčnost povrchu a případně můžeme opravit vady a poškození z provozu. Auto vždy nejen umyjeme, ale i důkladně odmastíme, hydrofobní vlastnosti keramické ochrany se tak opět nastartují, k Vaší spokojenosti.
Keramická ochrana
Keramická ochrana

Lze ošetřit vše

   Mytí a údržba jakéhokoliv ošetřeného povrchu je mnohem rychlejší a snadnější. Platí to pro všechny materiály. Kromě ochrany exteriéru nabízíme aplikaci keramické ochrany také na kůži, textil, plasty, pryže i skla. Efektivně umíme ošetřit třeba látku proti znečišťování, ALU disky pro snadnou údržbu od železného prachu, pneumatiky, kůži proti obarvení oblečením nebo například skla pro perfektní výhled za deště.
   Keramické nanopovlaky jsou určeny i k ošetření polyuretanových (PU) a PVC fólií. Ty se hojně využívají pro reklamní polepy nebo ke změně barvy vozu. Povlak zabraňuje zanášení hlubokých pórů ve fólii a vytváří extrémně vodoodpudivou (hydrofobní) vrstvu pro snadnou údržbu. Neošetřené fólie jsou náchylné k rychlému usazování špíny v pórech a nejde je dobře očistit běžným mytím.